Pradžia Įdomybės Koronavirusas ir miegas: mokslininkai atrado paslaptingą ryšį

Koronavirusas ir miegas: mokslininkai atrado paslaptingą ryšį

https://www.techsmart.lt/

Koronavirusas gali sukelti nemigą ir ilgalaikius pokyčius mūsų nervų sistemoje. Tačiau miegas taip pat gali būti raktas į greitesnį pasveikimą nuo Covid-19.

Koronavirusas gali būti blokuojamas melatoninu

Melatoninas, žinomas kaip miego hormonas, nebuvo pats akivaizdžiausias veiksnys sustabdant koronaviruso pandemiją. Pagrindinis jo vaidmuo yra reguliuoti paros miego ritmą. Ankstyvosiose tyrimų stadijose pasaulio mokslininkai gavo daugybę pranešimų, kurie patvirtino galimą viruso ir šio hormono ryšį. Jie pažymėjo, kad, be gerai žinomo melatonino poveikio miegui, jis vaidina svarbų vaidmenį gerinant žmogaus imuninę sistemą. Iš esmės melatoninas veikia kaip reguliatorius, padedantis efektyviai veikti organizmo gynybos mechanizmams. Koronavirusas, kaip žinia, labiausiai ir paveikia žmones su nusilpusia imunine sistema.

Koronavirusas tyrinėjamas toliau

Kolumbijos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad pacientų reguliariai gaunančių melatonino dozes sveikstamumo rodiklis buvo žymiai aukštesnis. Šiuo metu pasaulyje atliekami aštuoni klinikiniai tyrimai, siekiantys patikrinti melatonino ir COVID-19 ryšį. Jei šis hormonas tikrai padės žmonėms, jis taps pigiausiu ir prieinamiausiu vaistu kovai su koronavirusu. Skirtingai nuo eksperimentinių vaistų, melatoninas yra laisvai parduodamas vaistinėse, kaip maisto papildas.

Koronavirusas ir miegas: dar daug klaustukų

Mokslininkai pabrėžia, kad nereikėtų iškart pradėti vartoti melatoniną, kaip pagalbinę priemonę nuo koronaviruso. Tai medžiaga, kuri reikšmingai veikia organizmą: melatoninas gali sulėtinti centrinės nervų sistemos darbą. Vis dar paslaptis, kaip koronavirusas veikia miegą ir kaip miegas veikia šią ligą. Virusas gali pakeisti tam tikrus procesus nervų sistemoje – ir daugeliu atvejų nenuspėjamais būdais, kartais sukelti ilgalaikius simptomus. Imuninės ir nervų sistemos ryšio tyrimas gali būti raktas į COVID-19 tyrimą ir sėkmingą kovą su juo.

Norėdami nieko nepraleisti, sekite mus Facebook.

.

Komentuoti: